Неділя, 18.11.2018, 07:36
Володарський ліцей
Главная | Регистрация | Вход Приветствую Вас гость | RSS
Меню сайта

                                                                                                                                                       Категории каталога
Мои статьи [69]
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 281
Главная » Статьи » Мои статьи

Інтелектуальна літературна вікторина з дня народження Т. Шевченка

20 лютого 2014 року у Володарському ліцеї було проведено інтелектуальну літературну вікторину, присвячену 200-річному ювілею з дня народження  Тараса Шевченка. У заході взяли участь дві команди – учні 10 та 11 класів Володарського ліцею, які заздалегідь готувалися до вікторини : читали «Кобзар» Т.Шевченка, опрацьовували літературно-критичні матеріали, переглянули документальні й художні фільми  про життєвий та творчий шлях Тараса Шевченка, використали Інтернет-ресурси про Шевченка-поета, художника, громадянина. 

Організацію заходу було підтримано заступниками директора з навчально-виховної роботи Олійником В.В. та Бухонським Ю.В.  Провела інтелектуальну літературну вікторину Климович Т. К., вчитель світової літератури Володарського ліцею. Членами журі  вікторини  були Тімошов Р.Б., директор Володарського ліцею, вчитель української мови та літератури, та Короленко С.С., вчитель української мови та літератури Володарського ліцею. 

Вікторина проходила у три тури. Запитання  І туру   виявляли знання учнів із хронології   життєвого і творчого  шляху  Т.Шевченка,  знання про зв’язки  Тараса Шевченка з передовою громадськістю  України та Росії XІX століття, географію місць перебування  та творчості поета. Під час ІІ туру завданням учасників команд було дати обґрунтовану відповідь про концептуальні засади  Шевченкової творчості, визначити види художніх засобів  у творах, зокрема засоби творення комічного, пояснити образи-символи, причини творчого піднесення поета, пов’язані з історичними реаліями,  обґрунтувати пошук ідеалу у суспільному та особистому житті Т.Шевченка. У  ІІІ етапі  командам було запропоновано  реставрувати  цитати  із поетичних творів Т.Шевченка та визначити  назви його творів.   

         Впродовж вікторини  панувала доброзичлива, «інтелектуальна» атмосфера: учасники команд дружньо  обговорювали питання, висловлювали припущення, радилися між собою. Ліцеїсти виявили справжній інтерес до творчості  Т.Шевченка. Результати вікторини  - 38 балів : 34 бали  на користь команди 10-Б та 11-Б класів.  Попри те що ліцеїсти виявили достатній рівень  обізнаності  із творчістю Т.Шевченка,  вони визнали, що ще багато таємниць  та «одкровень»  закодовано у текстах Т. Шевченка, які, ми, сучасники, маємо по-справжньому прочитати.

Климович Т.К  висловила подяку всім учасникам команд за активну участь   у вікторині, членам журі  за   об’єктивне оцінювання відповідей учнів, а також усім присутнім ліцеїстам  та вчителям навчального закладу. Вона наголосила на тому, що «Кобзар» Т.Шевченка повинен бути духовним джерелом для кожного українця, уособленням історичної пам’яті  українського народу й побажала  учням  глибоко вивчати творчість Т.Шевченка, дотримуватися духовних заповідей апостола Правди і Любові Т.Шевченка, головною  з яких є та, що щира любов до України повинна бути діяльною.


Свою Україну любіть.

Любіть її… Во врем’я люте,

В остатню тяжкую минуту

      За неї Господа моліть…


Категория: Мои статьи | Добавил: nash-licey (27.02.2014)
Просмотров: 524 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Володарка
>
Copyright MyCorp © 2018