Главная | Мой профиль | ВыходВы вошли как гость | Группа "Гости" | RSS

Меню сайту

                                                                                                                                                       Разделы новостей
Мини-чат
Відділ освіти Володарської
районної державної адміністрації


Володарський ліцей Володарської
районної ради Київської області
 Володарський ліцей відкрито 1 вересня 1999 року. Навчальний процес організовано за двома профілями: фізико-математичним та філологічним.
  В 2007 – 2008 навчальному році в ліцеї навчається 149 учнів, 66 учнів проживають у Володарці, 83 учні ліцею – діти сіл Володарського району. 

  Починаючи з 2000 року Володарський ліцей працював над втіленням науково-методичної проблеми ”Становлення особистості на основі розвитку індивідуальних здібностей і обдарувань ліцеїстів, забезпечення умов їхньої самореалізації, громадянське становлення свідомості та самосвідомості старшокласників”. Про наслідки реалізації даної проблеми свідчить той факт, що з 266 випускників ліцею, 231 вступили до вищих навчальних закладів ІІІ та ІV рівнів акредитації, за цей час учнями ліцею не було скоєно жодного правопорушення. 78 випускники нагороджені золотими та срібними медалями. За цей час учнями ліцею не було скоєно жодного правопорушення. Учні ліцею беруть активну участь в житті селища, району.

  Ліцеєм було проведено науково-практичну роботу на рівні району та області. Так у лютому 2002 року для керівників навчальних закладів Володарського району було проведено семінар ” Впровадження педагогічних інновацій у навчальний процес з урахуванням сучасних педагогічних методів навчання ” 12 лютого 2003 р. на базі Володарського ліцею було проведено семінар-практикум для директорів
закладів нового типу ”Створення системи професійної майстерності педагогів у закладах освіти нового типу».

 У 2006 – 2007 н. р. педагогічний колектив Володарського ліцею продовжив роботу над реалізацією науково-методичної проблеми «Виховання в учнів стійкої позитивної навчальної діяльності як важливий чинник формування творчої активної особистості».


  Станом на 01. 01. 2008р. у ліцеї працює 19 педагогічних працівників. Вищу кваліфікаційну категорію мають -13 вчителів. 4 вчителі мають звання вчителя-методиста. 4 вчителі мають звання старший вчитель. 4 вчителі нагородженні знаком «Відмінник освіти України».
  Предметні тижні, які проводяться в ліцеї це, як правило, комплекс навчально-виховних заходів спрямованих на розвиток творчості учнів, поглиблення знань з предмета. Метою предметних тижнів є і удосконалення професійної майстерності вчителів, збагачення їхнього педагогічного досвіду. Проведення предметних тижнів планується в плані роботи ліцею за погодженням з ліцейними кафедрами. На вищому методичному і організаційному рівні в ліцеї проходять тижні математики, фізики, географії та біології.
  Починаючи з 2000 року вчителі ліцею беруть участь у конкурсах ”Вчитель року”. Троє вчителів стали лауреатами районного конкурсу, це: Тімошов Р.Б. (укр. мова і література), Нагаївська О.Б. (класні керівники), Смілянська Т.А. (біологія); один вчитель став лауреатом обласного конкурсу в номінації вчителів історії, це Бухонський Ю.В., а вчителька Остапчук У.В., про що йша мова вище, стала переможцем Всеукраїнського конкурсу ”Вчитель року” у номінації ”математика”.
   

 Робота вчителів ліцею направлена на підвищення рівня знань обдарованих та здібних учнів з основ наук, вироблення вмінь та навичок застосування їх у житті, забезпечення базової загальноосвітньої підготовки, що включає розвиток дитини як особистості, її нахилів, інтересів, здібностей, тому в ліцеї розроблена і впроваджується програма ”Творча особистість”. Однією із методичних форм впровадження цієї ”Програми” є діяльність первинного осередку Малої академії наук України, який діє відповідно до статуту Київського обласного територіального відділення МАН України. Починаючи з 1999 року 60 учнів ліцею взяли участь у ІІ (обласному) етапі конкурсу –захисту науково-дослідницьких робіт, з них 33 учні ставали призерами та переможцями. Учасниками ІІІ (Всеукраїнського) етапу конкурсу-захисту були 11 учнів , з них 3 учні ставали призерами заключного етапу.  
 За відповідний час 4 учні ставали переможцями обласного етапу Всеукраїнських олімпіад з базових предметів, один з них здобув друге місце на ІV етапі, ще один був четвертим. 13 учнів ліцею ставали призерами ІІІ етапу (обласного) олімпіад з базових предметів.

  Структура виховної роботи в ліцеї включає в себе діяльність учнівського самоврядування, яке представлене « Парламентом ліцею». Щороку, у вересні, учні шляхом таємного голосування обирають спікера та направляють до роботи в раді Парламенту представників від кожного класу. 
   

  Парламентом ліцею проводяться культурно-масові заходи різнопланової тематики ( «Осінній вернісаж», «Україна вишивана», КВК між вчителями та учнями, конкурс «Ліцеїст року», конкурс «Ліцей наш дім», «Козацькі забави», конкурс на краще озеленення класної кімнати). Особлива увага в ліцеї приділяється формуванню здорового способу життя. Наші ліцеїсти беруть активну участь у районних спортивних змаганнях де показують високі результати.


  Особлива увага в ліцеї приділяється формуванню здорового способу життя. Наші ліцеїсти беруть активну участь у районних спортивних змаганнях де показують високі результати.

     В ліцеї було реалізовано програму національно-патріотичного виховання, в якій особливе місце відведено Дню Незалежності України та Дню визволення України від фашистських загарбників. У ліцеї стали традиційними уроки громадянськості "Життя людини - найвища цінність” , "Незабутні сторінки історії”, Уроки пам’яті "Навічно в пам’яті народній”, "Сльоза омиває душу ", Уроки милосердя "Бути на землі людиною”, "Доброта врятує світ”, Уроки історії – відвідання краєзнавчого музею, велопробіг "Шляхами Володарщини”, акції "Турбота”, "Радість людям” (вітання ветеранів війни та праці). 
  Основною метою діяльності психологічної служби нашого ліцею, є соціальний розвиток навчального закладу через використання людського чинника, а також індивідуальний розвиток кожного суб’єкта навчально-виховного процесу, підвищення його творчого потенціалу.
 Впродовж років роботи ліцею, зусилля психологічної служби були спрямовані на гуманізацію навчального процесу, на втілення в життя принципів особистісно-орієнтованого підходу, на поглиблену психологізацію міжособистісних взаємин.
 Кожного року проводиться психодіагностика обстеження учнів 8-х-9-х класів. 
  Окремим розділом в роботі є робота з обдарованими дітьми.
Протягом року з учнями 8-9 класів проводиться дослідження особливостей розвитку особистості обдарованих дітей:
  Лекція для батьків "Як виховати обдаровану дитину?”
- Ще одним етапом роботи психологічної служби в ліцеї є: профорієнтація старшокласників. На початковому етапі проводяться дослідження професійних нахилів та інтересів учнів 9-х класів. 
  Психологом надається психологічна допомога учням у професійному самовизначенні: індивідуальне консультування учнів, які мають труднощі у виборі професії.
 В ліцеї працює щомісячний клуб психологічного розвантаження (кімната ароматерапії). Для оптимізації навчально-виховного процесу проводиться психологічна просвіта батьків:
- виступи на батьківських зборах;
- виступи через засоби масової інформації (друкування в місцевій пресі);
- батьківський всеобуч на теми: "Що потрібно дитині для того, щоб вона відчувала себе любою?”, " Дисципліна без конфліктів”, "Депресія в підлітковому віці”, "Відношення до дітей. Тест батьківських відношень”, "Десять золотих правил виховання щасливих дітей”.
 Велика увага приділяється корекційно-розвивальній та профілактичній роботі. З старшокласниками проводився круглий стіл з питань: "Психологія міжособистісних відносин”, "Хвороби, які передаються статевим шляхом, їх профілактика та попередження”, "Счастье душа познает лишь любя” (Гете), "Наслідки вільного кохання”.
  Ліцейна бібліотека є ресурсним центром забезпечення навчальної, освітньої, самоосвітньої та науково-дослідницької діяльності, робота якої спрямована на виховання в ліцеїстів інформаційної культури, любові до книги, культури читання, вміння користуватися бібліотекою. Одним із завдань, які вона реалізує – не просто дати ліцеїсту певні знання, а й сформувати таку особистість, яка здатна користуватися набутою інформацією, творчо мислити, приймати рішення, уміння застосовувати набуті знання в житті.
 Чотири рази на рік проводяться тренінгові заняття на підвищення самооцінки; тренінг лідерських якостей; "Уроки спілкування”; "Пізнай себе”; "Мистецтво подобатися людям”.
 Ще однією з форм роботи є скринька довіри "Знайди пораду”; 1 раз в місяць на будь –які анонімні запитання учні отримують відповіді-поради.

  Управління ліцеєм здійснюється на державно – громадських засадах. Загальне управління ліцею забезпечує директор та органи громадського самоврядування: Рада ліцею, Піклувальна рада, батьківська громада.

Піклувальна рада та батьківська громада ліцею активно підключаються до вдосконалення матеріально-технічної бази ліцею, залучення додаткових ресурсів для забезпечення діяльності та розвитку ліцею, заохочення високих результатів педагогів, успіхів ліцеїстів у навчанні, створення комфортних умов для навчання та виховання учнів.


При сприянні Володарської державної адміністрації, районної ради, піклувальної ради ліцею, з 2000 – по 2007 роки в ліцеї зроблено капітальний ремонт приміщень, переобладнано актовий зал, сучасні рекреаційні споруди.  Всі класні кімнати ліцею забезпечено сучасними меблями.


 У відповідності з державними санітарними вимогами обладнано комп’ютерний клас. Згідно цільового забезпечення, в грудні 2005 року Володарський ліцей отримав учбово-інформаційний комплекс УІК – 3 PITON. За сприянням Піклувальної Ради придбано мультимедійний центр.


За період червня – серпня 2007 року були проведені роботи по підготовці навчального закладу до нового навчального року:

- зроблено капітальний ремонт двох класних кімнат на суму 3090 грн.– зроблений поточний ремонт коридорів ліцею капітальний ремонт харчоблоку, проведено заміну електрообладнання та водопостачання харчоблоку, придбано електроплиту (за рахунок позабюджетних надходжень).


   
   Форма входа
Календарь новостей
«  Вересень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Поиск
Друзья сайта
Володарка
>
Статистика

Володарка
Copyright MyCorp © 2019